İşinizi İnternete Taşıyın

Dijital Pazarlama Hizmetleri

İşinizi İnternete Taşıyın

İşletmenizi internete taşımak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman buyurun bu yazı sizin için hazırlandı. İşletmenizi internete taşımak için bir çok seçeneğiniz var.

 

Yerel İşletme Kaydı

Google My Business veya Yandex Rehber gibi hizmetlere yerel işletme girişinizi yapmak tamamen ücretsizdir, yerel işletme girişini yaparken işletmenizin adını, adresini, telefon numarasını ve işletme kategorisini girebilirsiniz. Böylece insanlar yakın çevrede arama yaptıklarında işletmenize Google aramalar ve haritalar sayesinde ulaşabilirler.

 

Kurumsal Sosyal Medya Hesabı

İşletmeniz için sosyal medya hesapları oluştururken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Örneğin; Facebook’ta işletmeniz için yeni bir kişi profili oluşturmanıza yani yeni bir hesap açmanıza gerek yok hatta bu yöntem yanlış, bunun yerine işletme sayfanızı kendi şahsi hesabınız üzerinden sayfa oluştur diyerek oluşturmalısınız.

Facebook Kurumsal Sayfa Oluşturma

Instagram’da ise bunun yerine yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor ve hesap oluşturduktan sonra o hesabı ayarlardan işletme hesabı olarak tanımlayarak Facebook ile entegre etmeniz gerekir.

İnstagram İşletme Hesabına Geçme Ayarları

İşletmeniz bütün sosyal medya ortamlarında bulunmak zorunda değil, işletmenize özel işletmenize uyan hatta bazen genelde çok popüler olmayan fakat sektörel veya yerel olarak yoğun kullanılan sosyal medya ortamlarını tercih edebilirsiniz, burada önemli olan hedef kitlenizin daha çok nerede olduğudur. Örneğin; bir spor salonu işletmesi için Facebook ve Instagram çok cazip bir sosyal medya ağı olabilirken, iş makinesi yedek parça satıcısı için çok cazip olmaya bilir fakat yine de bu marka bilinirliği için bu ortamların kullanılmayacağı anlamına gelmez.

İşletmeler için Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi müşteri veya potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın bir yoludur daha çok müşterilerle iletişim kurmak, etkileşim içinde olmak, geri bildirimleri almak ve marka bilinirliği yaratmak için kullanılır.

 

Mobil Uyumlu Web Sitesi

İşletmenizi internete taşımanın en etkili yollarından bir tanesi de tabii ki web sitesine sahip olmalıdır. Bir web sitesine sahip olmak için; bir alan adı (domain), web sunucusu (hosting) ve bir web tasarımcısına ihtiyacınız var, reklamlara bakmayın, o kadar rakip varken hazır site tasarımları sizi internette başarıya ulaştırmaz, web siteniz ile internetten yeni müşteriler edinmek istiyorsanız Profesyonel Web Sitesine ihtiyacınız olacak.

Mobil Uyumlu Web Tasarımı

İlk aşamada web siteniz için seçtiğiniz alan adı büyük önem taşıyor. Web sitenizi internetteki mağazanız ve alan adını mağaza adı gibi düşünebilirsiniz. Web sitenizi tasarlarken işletme hedefinizle ziyaretçilerin isteklerini nasıl ortak bir noktada buluşturacağınızı düşünün, işletmenizin hikayesini web sitenizde anlatın ve müşteri gibi düşünün yani müşterinin web sitenizde dolaştığını hayal edin.  Ziyaretçiler sitenizde kolaylıkla geze bilmeli, istediğine kolayca ulaşabilmeli ve etkileşim kurabilmeli, web sitenizi insanlar için kullanılabilir olmalı kategoriler basit ve net olmalı, site düzeninin tutarlı olması alakalı ve etkili içerikler sunması gerekiyor. Potansiyel müşterilerin kaçmaması için web sitenizin hızlı yüklenmesi, mobil uyumlu olması ve genel olarak erişilebilir olması gerekir.

 

Ve Dijital Pazarlama

Web sitenizi de tamamladıktan sonra artık internetten yeni müşteriler edinme zamanı gelmiş demektir, müşterilerin sizi en iyi şekilde bulmalarına yardımcı olacak denenmiş ve başarısı kanıtlanmış online pazarlama yöntemlerini inceleyin.

 

İşletmeniz için dijital geçişi doğru bir şekilde yapmak için üzerinde iyi düşünülmüş ve esnek bir plana ihtiyacınız var bu nedenle gerçekçi beklentiler belirlemek zorundasınız, planınızdaki ilerlemeyi izlemek ve ölçmek durumundasınız, ayrıca teknolojide ve sektöründeki değişimlere uyum sağlamanız gerekiyor.