Google İşletme Profilinizle Müşterilerin İlgisini Çekin

Google İşletme Profilinizle Müşterilerin İlgisini Çekin

Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem, işletmenizin büyümesine yardımcı olabilecek ücretsiz bir hizmettir. Arama ve haritalar da dâhil olmak üzere Google’da ki çevrimiçi varlıklarınızı yönetmenizi sağlayan hatta kolayca ücretsiz web sitesi oluşturabileceğiniz kullanımı kolay bir araçtır. İşletme bilgilerinizi doğrulayarak ve düzenleyerek hem müşterilerin sizi bulmasını sağlayabilir, hem de onlara işletmenizi anlatabilirsiniz. İşletme Profiliniz, Google Arama veya Haritalar‘da işletmenizi veya benzer işletmeleri arayan kullanıcılara, tam arama yaptıkları anda gösterilir.

İşletmeler İçin Neden Önemli?

Google Benim İşletmem ile “Ücretsiz Web Sitesi” kurabilir, Google Haritalar’da ve Arama‘da işletmenizin fark edilmesini sağlayabilir, yeni müşteriler edinebilirsiniz.  Google kullanıcılarının işletmenizi aradıklarında gördükleri bilgileri veya sunduğunuz ürün ve hizmetleri yönetebilirsiniz. Google Benim İşletme’mdeki bilgilerini doğrulayan işletmelerin tüketiciler tarafından saygın bulunmakla birlikte güven vermektedir. Kullanıcılar işletmenizi Google Haritalar ‘da ve Arama ‘da bulduğunda, çalışma saatleriniz, web siteniz ve açık adresiniz gibi bilgilere erişebilirler.

Müşterileriler den gelen yorumları okuyun ve yanıtlayın. Ayrıca, işletmenizin fotoğraflarını ve neler yaptığınızı gösteren fotoğraflar yayınlayın. Google Benim İşletmem hesabına fotoğraf ekleyen işletmeler, eklemeyen işletmelere göre, Google Haritalar’ da %42 daha fazla yol tarifi isteği ve web sitelerine %35 daha fazla tıklama almaktadır. İşletmenizin nasıl aradığına ve nereden arama yaptığına ilişkin bilgilere de ulaşabilir, işletmenizin analizlerine erişebilirsiniz.

Nasıl Kayıt Yapılır?

  1. Google My Business sitesine giderek sağ üst köşedeki Hemen Başlayın‘ı tıklayın.
  2. Google hesabınızda oturum açın; henüz Google hizmetlerini kullanmıyorsanız bir Google hesabı oluşturgoogle harita kaydıgoogle harita eklemeun.
  3. İşletmenizin adını girin ve İleri’yi tıklayın.
  4. İşletmenizin açık adresini girip İleri’yi tıklayın. Ayrıca haritada işletmenizin bulunduğu yere bir işaretçi koymanız da istenebilir.
  5. Alanda arama yaparak bir işletme kategorisi seçin, ardından İleri’yi tıklayın.
  6. İşletmeniz için telefon numarası veya web sitesi URL’sini girdikten sonra İleri’yi tıklayın.
  7. Kaydolma işlemini tamamlamak için Devam’ı tıklayarak bu işletmeyle bağlantınızı doğrulayın.
  8. Bir doğrulama seçeneği belirleyip aktifleştirebilirsiniz.