Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, dijital alanda potansiyel müşteriye ürün ve hizmet tanıtımı yapılarak pazarlanmasıdır. Bir başka değişle akıllı cihazları yani internet bağlantısı ile ulaşılabilen her alanı içeren pazarlama faaliyetlerinin bütünüdür.

2020 yılında 16 – 74 yaş arasındaki bireylerin internet kullanım oranının %79’a, evden internete erişim imkânının ise %90,7’ye ulaşması, dijital pazarlamanın ne işe yarayabileceği hakkında çok net fikirler verebilir. Dijital pazarlamanın en iyi yanı, sonucunun ölçülebilir olmasıdır. Mobil genişbant bağlantı ile internete erişim oranının da %86,9’a ulaştığını görmek, dijital pazarlamanın erişimini görmeyi sağlar.

Dijital pazarlama faaliyetleri sosyal medya yönetimi, arama motoru optimizasyonu, web sitesi, dijital reklam, içerik pazarlaması gibi tüm araçların aynı amaç için, etkin bir strateji dahilinde, bir bütün olarak kullanılmasını kapsar.

Dijital Pazarlama Stratejisi Nedir?

Dijital pazarlama stratejisi sitenize daha değerli trafik çekerek ve geri dönüş yapan daha fazla potansiyel müşteri kazanmanıza yani işinizi büyütmenize yardımcı olur.
Dijital pazarlama stratejisi, online pazarlama kanalları aracılığıyla işletmenizin belirli dijital hedeflere ulaşmasına yardımcı olur. İyi bir dijital pazarlama stratejisi hedeflerinizi belirler, buna bağlı olarak hedef kitlenizi tanımlar, hedef pazarı analiz eder, rakiplerinizi inceler, işletmenizin analinizi çıkarır, ideal müşteri profilini belirler, ardından dijital pazarlama kanallarını ve potansiyel müşterilerinizin nasıl etkileşime geçeceğini tanımlar.

 

Neden Dijital Pazarlama?

  • Dijital pazarlama müşterilerle ve hedef kitleniz ile iletişimi sağlar.
  • Dijital pazarlama evrensel ve hızlıdır.
  • Dijital pazarlama geleneksel pazarlamadan ekonomiktir.
  • Dijital pazarlama en ölçülebilir pazarlama biçimidir.
  • Dijital pazarlamanın sonuçlarını kısa zamanda alabilirsiniz.

 

Dijital pazarlama uzmanlık ve profesyonellik gerektirir. Bu nedenle dijital pazarlama ajansı seçerken çalıştığı sektörlere, planlama ve stratejilerine, deneyimlerine dikkat edilmelidir.
Dijital Fabrika, dijital pazarlama konusunda müşterilerinin memnuniyeti ve projelerinin başarısıyla kendini kanıtlamış ve markanızı dijital dünyada var edebilecek tüm çözümleri en iyi biçimde sunan dönüşüm odaklı bir dijital ajanstır.

Bir strateji geliştirmek veya içerik oluşturmak için yardıma ihtiyacınız varsa, dijital pazarlama uzmanları size yardımcı olmaya hazırdır. Ekibimiz, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Profesyonel Web Tasarım, Kurumsal Kimlik, E-ticaret Çözümleri ve Sosyal Medya Yönetimi gibi hizmetler sunarak işletmenizin dijital pazarlamanın birçok avantajından faydalanmasını sağlayacaktır.